اخبار

چراغ سالن های تئاتر همیشه باید روشن بماند

چراغ سالن های تئاتر همیشه باید روشن  بماند
رضا کمالی زرکانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به مناسبت سی و سومین جشنواره تئاتر هرمزگان: چراغ سالن های تئاتر همیشه باید روشن بماند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ،در متن این پیام آمده است: جشنواره تئاتر استانی نماد و برآیندی است از داشته های تئاتر ما ، جشنواره ای که با هدایت و حضور نخبگان و پیشکسوتان و با اجراهای هنرمندان خلاق و جوان سال هاست به حیات خود ادامه داده و اکنون نیز سی و سومین بهارش را جشن می گیریم . تلاش جوانان و هنرمندان تئاتر استان که با کمترین امکانات و خواسته های حداقلی به تولید این شریف ترین هنر دست می زنند، شایسته تقدیر است .

اکنون با وجود استعدادهای فراوان و نیروهای تحصیلکرده در تئاتر استان ، نگاه ما به تئاتر باید دیدی علمی تر داشته باشد ، چرا که تداوم حیات این هنر و این جشنواره علاوه بر این که جشنی است برای تقدیر از هنرمندان تئاتر استان ، فرصتی است برای تبادل نظر و گفتگو ، در کنارش باید هر ساله نقطه عطفی باشد در روند اجرای تئاتر برای عموم مردم ، ما نباید مردم و مخاطبان را فراموش کنیم و می بایست چراغ سالن های تئاتر را همیشه روشن نگه داریم.

البته برای تحقق این مهم باید همه ما پای کار باشیم . همه ما می دانیم که چه مشکلات و کمبودهایی وجود دارد، باید همه در کنار ابتکار و روحیه خلاق هنری را برای پیدا کردن راه حل ها بکار ببریم.

تئاتر در هرمزگان سابقه ای بیبش از 50 سال دارد و در طی دهه های گذشته این هنر شریف از نسلی به نسل دیگر منتقل شده و اکنون ما در نقطه ای از تاریخ قرار گرفتیم که آثار هنرمندان هنرهای نمایشی استان در رویدادهای بزرگ ملی و بین المللی حضور موفقی دارند.

گفتنی است : سی و سومین جشنواره تئاتر هرمزگان 17 الای 20 آبان ماه با حضور ده گروه نمایشی در پلاتو آفتاب بندرعباس برگزار می شود.

به امید روزی که شعار تئاتر برای همه مردم هرمزگان محقق گردد.

۱۷ آبان ۱۴۰۰ ۱۴:۱۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید