اخبار

پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان برای گرامیداشت روز سینما

پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان برای گرامیداشت روز سینما
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به مناسبت 21 شهریور روز سینما ، این روز را به فعالان و صنوف سینمایی در استان تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی ضمن تاکید بر اهمیت سینما در گسترش و تبادل فرهنگی جوامع و ملت ها گفت : سینما توانسته حامل گنجینه ای از فرهنگ ها و ارزش ها باشد و آنها را در زمان حفظ و به نسل های آینده منتقل کند.

وی به سینمای انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود : انقلاب اسلامی نقطه عطفی در فرهنگ و هنر به ویژه سینما بود و از این زمان سینمای ایران توانست با محتوای مناسب و ارزشی ،خود را در سطح جهان معرفی کند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان سینمای هرمزگان را دارای غنا و ارزش های ویژه دانست و بیان کرد: تنوع آیین ها ، مذاهب ، آداب ، سنن ، جغرافیای ویژه و طبیعت بکر هرمزگان باعث شده که مورد توجه فیلمسازان در طول تاریخ سینما قرار گیرد و آثار بی بدیل و کم نظیری خلق شود.

وی به موفقیت های کسب شده توسط فیلم سازان هرمزگان طی یک سال گذشته در رویدادهای مختلف تبریک گفت و بیان داشت: به دلیل شیوع بیماری کرونا طی یک سال اخیر برخی از پیشکسوتان این حوزه را از دست دادیم که جای تاسف و تاثر بسیار دارد.

کمالی زرکانی عنوان کرد : بسیاری از صنوف سینمایی هرمزگان در دوران کرونا آسیب های جدی دیدند و زیان به بخش سینما بیش از حوزه های دیگر می باشد و امیدواریم با افزایش حمایت ها این آسیب ها کاهش پذیرد.

۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۵۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید