اخبار

*خلیج فارس تمدن ساز و فرهنگ پرور است*

*خلیج فارس تمدن ساز و فرهنگ پرور است*
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در پیامی به مناسبت دهم اردیبهشت،گرامیداشت روز ملی خلیج فارس گفت:خلیج فارس تمدن ساز و فرهنگ پرور است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان،پیام رضا کمالی زرکانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح ذیل است:
بسم الله الحمن الرحیم

خلیج فارس زایش دهنده و پرورش دهنده تمدن های بسیاری در طول تاریخ بوده است که آثار ،تنوع و غنای آن در گوشه گوشه این کرانه نیلگون، فرهنگ هایی زیبا از آداب،رسوم، آیین ها صنایع و...به یادگار گذاشته است.
خلیج فارس از چنان رنگارنگی در فرهنگ ها برخوردار است که می تواند سالیان سال قریحه  تشنه علاقه مندان به فرهنگ و هنر در سراسر جهان را سیراب کند.
خلیج فارس به واسطه موقعیت خاص و منحصر به فرد خود به مرکز تبادل و همزیستی فرهنگ ها و تمدن ها تبدیل شده است و در این گستره آبی فیروزه ای فرهنگ ایرانی و اسلامی بر تارک آن میدرخشد .
معادن بسیار غنی از فرهنگ و تمدن در حوزه خلیج فارس وجود دارد که هنوز کشف نشده است و هفته هرمزگان و جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس با هدف کشف و معرفی این ظرفیت ها در سطح ملی و بین المللی ایجاد شده است .
از همه کسانی که در شناخت و معرفی هویت خلیج فارس تلاش می کنند تقدیر و تشکر  دارم به ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،استاندار هرمزگان،محققان،پژوهشگران،اساتید و بالاخص هنرمندان و خانواده فرهنگ، هنر و رسانه هرمزگان.
*رضا کمالی زرکانی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان
دهم اردیبهشت1400*
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۲۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید