اخبار

*اولین نشست شورای فرهنگ عمومی در شهرستان بستک*

*اولین نشست شورای فرهنگ عمومی در شهرستان بستک*
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بستک از تشکیل اولین نشست شورای فرهنگ عمومی با موضوع "نقش ادارات در مانع زدایی ها و پشتیبانی ها در سال تولید ملی" با حضور اعضا در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان بستک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، حجت الاسلام و المسلمین یونس قائدی رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن تشکر از حضور اعضا اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی از شوراهای تصمیم گیر و موثر در سطح شهرستان، استان و کشور می باشد که امیدواریم با برگزاری به موقع جلسات، بخشی از مشکلات، معضلات و مسائل فرهنگی شهرستان را حل و فصل نماییم.

وی عنوان نمود: در هر جامعه ای یک پایه مردم هستند و یک پایه دولت، اگر مردم با دولت همراه باشند و حمایت کنند کارها خوب پیش می رود. امسال از طرف رهبر معظم انقلاب سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نام گذاری شد و دهمین سال در تاکید مقام معظم رهبری در زمینه تولید ملی است.

 ایشان در ادامه افزود: نقش ادارات و ارگانها در مانع زدایی ها و پشتیبانی ها در سالی که بنام تولید ملی نامگذاری شده شامل: تکریم ارباب رجوع، تشویق و ترغیب سرمایه داران به تولید و سرمایه گذاری در منطقه، تسهیل در کسب کار مجوز و آسان کردن کار برای سرمایه گذار، ایجاد امنیت شغلی، تعادل قیمت ها در امر تولید، فراهم کردن شبکه ملی و شهرستانی اطلاعات شامل زیرساخت، خدمات و محتوا می باشد.

امام جمعه شهرستان بستک همچنین ایجاد بانک اطلاعات در شهرستان، گسترش فعالیت اقتصادی، توسعه دولت الکترونیک و ارائه خدمات در حداقل زمان به ارباب رجوع را از دیگر وظایف ادارات در جهت پشتیبانی و مانع زدایی عنوان کرد.

در ادامه سید شمس الدین حسینی قتالی، نائب رییس شورای فرهنگ عمومی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضرین به مبحث تولید پرداخت و در ادامه عنوان نمودند: مبحث تولید طی ده سال توسط مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته و شعارهای سال بسیار هوشمندانه و مدبرانه انتخاب شده که امسال پشتیبانی و مانع زدایی نیز به تولید اضافه شده است. رهبر انقلاب عناوین سال را موشکافانه مورد بررسی قرار داده و گزینش می نمایند.

در ادامه فرماندار شهرستان بستک عنوان کرد: دو معضل برای تولید شناسایی شده است، یکی عدم پشتیبانی از تولید و دیگری نبود مدیران فکری در امر تولید که امسال باید این معضلات و مشکلات از بین برود. وی در خصوص نقش ادارات در رفع موانع خاطرنشان ساخت: بعضی مواقع افراد خودشان مانع تولید هستند. در بعضی موارد هم یک کارشناس اداره، یک مدیر شهرستانی و حتی وزیر در سطح کشور مانع تولید کننده است و پشتیبانی برای تولید نیز شامل هزینه تولید می باشد که در بحث مالی بانکها باید حمایت کنند. پستیبانی دوم، پشتیبانی فکری است که هر مدیری در زیر مجموعه خود می بایست کارشناسان خبره جهت رونق بهره وری در تولید داشته باشد.

در ادامه این جلسه اعضا به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و مواردی از قبیل: تکریم ارباب رجوع و تسریع در روند انجام امور اداری، تشویق و ترغیب سرمایه داران در امر تولید و سرمایه گذاری در شهرستان، آسان سازی روند اداری جهت تسهیل کار برای سرمایه گذار در امر فعالیت های تولیدی، اقتصادی و بنگاهای خرد و بزرگ، تشکیل بانک اطلاعاتی در جهت مانع زدایی و پشتیبانی در امر  تولید و همچنین شناسایی موانع در قوانین اداری و پیشنهاد جهت رفع آن در امر تولید برای سرمایه گذار و سایر فعالیتهای اقتصادی به تصویب اعضا رسید.

۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۴۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید