اخبار

چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سیریک برگزارشد

چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سیریک برگزارشد
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک :چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سیریک به ریاست حجت الاسلام والمسلمین محسن سالاری امام جمعه ورئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان سیریک ، عباسی معاون فرماندار وسایر اعضا شورای فرهنگ عمومی در دفتر امام جمعه شهرستان با محوریت ویژه برنامه های اعیاد شعبانیه وایام ماه مبارک رمضان و توسعه فعالیت های قرآنی ومعرفی روستاهای قرآنی شهرستان برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، مصطفی کریمی زاده ضمن خیر مقدم به مدعوین وهمچنین تبریک اعیاد شعبانیه به ارائه دستور کار جلسه و موارد پیگیری مصوبات جلسه قبل ، اشاره وگفت : نهادینه کردن فرهنگ قرآن  ومعارف قرآنی در جامعه یک  ضرورت است که باید به آن پرداخته  شود . 
 
 در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین محسن سالاری امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به اعضا خواستار هم اندیشی و توجه به مسایل و مشکلات مطرح شده در جلسات شورای فرهنگ عمومی شدند 
حجت الاسلام و المسلمین سالاری اظهارداشت : جایگاه فرهنگ عمومی شهرستان به عنوان جایگایی ویژه برای چاره اندیشی و مرتفع ساختن این مشکلات فرهنگی واجتماعی از اهمیت زیادی برخوردار است .
سالاری عنوان کرد : شورای فرهنگ عمومی ظرفیتی مهم و تاثیر گذار در ارتقای فرهنگ عمومی جامعه دارد و باید به دقت مصوبات و تصمیمات آن در حوزه های مختلف اجرایی شود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی  شهرستان سیریک گفت : توسعه فرهنگ قرآنی با هدف سبک زندگی قرآنی درجامعه یک امر مهم و با اهمیت می باشد که باید از طریق جلسات فرهنگ عمومی شهرستان به صورت مدون ومستمر مورد بررسی ورسیدگی قرار گیرد.
سالاری افزود : اعیاد ماه رجب وشعبان از اعیاد پرخیر وبرکت می باشد که باید درگرامیداشت این اعیاد علی الخصوص نیمه شعبان که هم شیعه و اهل سنت معتقد به منجی می باشند برای حفظ وتقویت وحدت وهمدلی و همچنین برای گرامیداشت این ایام به صورت اجرای برنامه های مردم محور استفاده شود و تمامی نهاد های فرهنگی واجرایی درتمامی برنامه های فرهنگی وهنری مساعدت وهمکاری فعال داشته باشند . 
در ادامه عباسی معاون فرماندار ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به نقش توسعه فعالیت های فرهنگی و قرآنی در سطح جامعه اشاره گفت :  توسعه وترویج فرهنگ قرآنی مهمترین شاخص اصلی عملکرد ما محسوب می شود .
عباسی گفت : اگر ما می خواهیم دراین شهرستان درحوزه های فرهنگی رشد وتوسعه دست پیدا نمائیم باید رایزنی جهت فراهم نمودن زیر ساخت های فرهنگی دراین شهرستان باشیم که فرمانداری جهت تسریح وفراهم نمودن این زیر ساخت از تمامی توان خود استفاده وبه کار خواهم گرفت تا زیر ساخت های درخور وشان مردم و هنرمندان این شهرستان فراهم آورد 
کریمی زاده افزود :   ما هر چه بتوانیم زمینه انس مردم با قرآن و اهل بیت را فراهم آوریم، جامعه دچار آرامش، فلاح و رستگاری می‌شود و در جامعه قرآنی مردم با احترام متقابل در ساختن جامعه توحیدی مشارکت می‌کنند و با هم در کسب معنویت و آرامش برادرانه زندگی می‌کنند.
در پایان جلسه دیگر اعضای حاضر درجلسه به نقطه نظرات وپیشنهادات خود در مورد دستور کار جلسه ارائه وپس از جمع بندی مطالب ذکر شده توسط رییس شورا ، مصوباتی درخصوص دستور کار جلسه مصوب شد.
۲۸ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۴۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید