اخبار

گذر فرهنگی بندرعباس با تعامل بین دستگاهی محقق می شود

گذر فرهنگی بندرعباس با تعامل بین دستگاهی محقق می شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در جلسه مشترک با مدیر کل اوقاف و امور خیریه و سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان گفت : گذر فرهنگی بندرعباس با تعامل و همکاری بین دستگاهی محقق می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی به اهمیت ایجاد گذر فرهنگی اشاره کرد و افزود : گذر فرهنگی بستر مناسبی برای شناساندن فرهنگ و تمدن مردم یک منطقه است و ترکیبی از معماری ، تاریخ ، آیین ها ، صنایع دستی ، تولیدات هنری ، مناسک نمایشی و... را شامل می شود.

وی عنوان کرد : شخصیت معماری بندرعباس قدیم از بین رفته است و معدود بناهای موجود نیز به دلیل تعریف نکردن کارکرد صحیح و درست در انزوا و خاموشی به سر می برند و با ایجاد گذر فرهنگی می توان این ظرفیت های نهفته را  بالفعل کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به اهمیت گذر فرهنگی در کمک به معیشت تولید کنندگان صنایع دستی و کالاهای فرهنگی – هنری اشاره کرد و بیان داشت : گذر فرهنگی زیرساختی را برای نمایش و عرضه آثار و تولیدات صنعتگران سنتی و هنرمندان ایجاد می کند و از این طریق با جذب گردشگران به بهبودی معیشت این قشر کمک می کند.

گفتنی است : در این نشست مشترک سه جانبه تفاهم لازم برای ایجاد گذر فرهنگی در بندرعباس صورت گرفت.

۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۴۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید