اخبار

بندرعباس شهر جهانی دوستدار امام سجاد (ع) نام می گیرد

بندرعباس شهر جهانی دوستدار امام سجاد (ع) نام می گیرد
نماینده ولی فقیه هرمزگان در جلسه هماهنگی ثبت و نامگذاری بندرعباس بعنوان شهر دوستدار امام سجاد (ع) گفت : 25 اسفند ماه در نشست مشترک با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بندرعباس بعنوان شهر جهانی دوستدار امام سجاد (ع) ثبت و نامگذاری می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده به ارادت و علاقه مردم هرمزگان به اهل بیت عصمت و طهارت به ویژه امام سجاد (ع)  اشاره کرد و افزود : برگزاری بیش از ده دوره مستمر کنگره بین المللی امام سجاد (ع) نشانگر این ارادت ویژه و عمیق به امام سجاد(ع) است.

وی نامگذاری بندرعباس بعنوان شهر جهانی دوستدار امام سجاد (ع) را حاصل برکات کنگره امام سجاد(ع) در هرمزگان دانست و عنوان کرد : امام سجاد (ع) و صحیفه سجادیه یک ظرفیت تمام نشدنی و جهانی است ،زیرا صحیفه به زبان دعا که زبان فطری همه انسان ها است می باشد و منشا الهی دارد.

امام جمعه بندرعباس اظهار کرد : رویکرد جهانی و بین المللی کنگره امام سجاد باید گسترش بیشتری بیابد زیرا مردم جهان تشنه معارف اهل بیت هستند و این مشترکات فطری باعث اتحاد و همدلی مذاهب و ادیان مختلف جهانی می شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان خواهان حضور تمام قد همه مسئولان در گسترش معارف امام  سجاد (ع) شد و گفت : با نامگذاری بندرعباس بعنوان شهر دوستدار امام سجاد (ع) باید همه ظرفیت های استان در خدمت این هدف و جایگاه مهم قرار گیرد.

در ادامه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از شورای سیاستگذاری کنگره بین المللی امام سجاد (ع) تقدیر و تشکر کرد و گفت : به یمن تلاش های دبیرخانه کنگره بین المللی امام سجاد (ع) جایگاه ویژه ای در ارادت به ائمه اطهار نسبت به استان هرمزگان بوجود آمده است و همین تلاش ها و فعالیت های ویژه باعث گردید از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، بندرعباس بعنوان شهر جهانی دوستدار امام سجاد(ع) نامگذاری شود.

رضا کمالی زرکانی اضافه کرد : بندرعباس نخستین شهری است که در سطح جهانی نامگذاری می شود و این امر حاصل بذل توجه و نگاه ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این استان می باشد که در 25 اسفند ماه با حضور عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس ، فریدون همتی استاندار هرمزگان ، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی رئیس ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور و اعضای شورای سیاستگذاری دبیرخانه کنگره امام سجاد (ع) در تهران این نامگذاری ثبت و دبیرخانه دائمی کنگره امام سجاد(ع) به هرمزگان اعطاء می شود.

۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۵۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید