اخبار

* چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی جاسک با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان*

* چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی جاسک با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان*
چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان جاسک با حضور رضا کمالی زرکانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان،حجت الاسلام عباس ذاکری امام جمعه ، محمد رادمهر فرماندار و ادارات عضو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان،رضا کمالی بر اهمیت و جایگاه شورای فرهنگ عمومی اشاره کرد و گفت:شورای فرهنگ عمومی مهمترین مرجع تصمیم گیری و تعیین راهبردها و چشم انداز فرهنگی در هر شهرستان محسوب می شود و مصوبات آن ضمانت اجرایی بالایی دارد.
وی افزود: فعالیت های فرهنگی زمانی تاثیر گذار است که رویکرد جمعی و همراه با هدایتگری داشته باشد و شورای فرهنگ عمومی می تواند به خوبی در این بخش ایفای نقش کند.
وی به حضور قوم بلوچ در این خطه اشاره کرد و اظهار داشت: جاسک علاوه بر زیبایی های طبیعی ،جغرافیایی و دریایی دارای زیبایی های فرهنگی و آیینی است که حفظ این زیبایی ها به ویژه در قوم بلوچ از اولویت های فرهنگی است و برگزاری جشنواره شعر بلوچ در همین راستا است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به اقتصاد فرهنگ محور اشاره کرد و عنوان کرد:امروز کشورها با اتکا به ظرفیت های فرهنگی و هنری بیشتر از کارخانه های بزرگ صنعتی درآمد زایی می کنند.
کمالی زرکانی قول مساعد دادند حمایت ویژه از برنامه های فرهنگی هنری جاسک همچون شعر بلوچ، جشنواره تئاتر خیابانی، تدوین و حمایت ویژه از برنامه های سال آتی،کمک به فیلم سازان جاسک و پروژه های عمرانی و زیرساختی داشته باشند.
امام جمعه شهرستان جاسک به چالش های فرهنگ عمومی در شهرستان پرداخت و بیان کرد: اعتبارات اندک دستگاه های فرهنگی ، پوشش محدود صدا و سیما و استفاده اکثر روستا ها از امواج رسانه های خارجی و روند رو به رشد آمار طلاق نسبت به گذشته از مهمترین دستورکار و اولویت های شورا است.
حجت الاسلام عباس ذاکری اضافه کرد:جاسک در مسیر توسعه قرار دارد  و به فرموده مقام معظم رهبری این توسعه باید همراه با پیوست فرهنگی باشد و در این راستا تدوین سند چشم انداز توسعه فرهنگی جاسک می باید در اولویت قرار گیرد.
در پایان فرماندار جاسک، انقلاب اسلامی را انقلابی فرهنگی دانست و گفت: همه دستگاه ها در بخش فرهنگ نقش و مسئولیت دارند و اگر همه به خوبی نقش آفرینی کنند معضلات فرهنگی برطرف می شود.
محمد رادمهر از اقدامات خوب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در شهرستان جاسک تقدیر و تشکر کرد و افزود:در سفری که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  به جاسک داشتند ششصد میلیون تومان اعتبار برای پلاتو و نگارخانه جاسک اختصاص یافت که شهرداری و شورای شهر در جلسه آتی گزارش آنرا ارایه دهند.
وی بیان کرد: ایجاد کارخانه،پالایشگاه،صنعت و ...در جاسک و سواحل مکران منهای فرهنگ ارزشی ندارد

 

۳ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۲۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید