اخبار

رویکرد جدید ستاد فهمای کشور متاثر از نگاه رهبری به حوزه فضای مجازی است

رویکرد جدید ستاد فهمای کشور متاثر از نگاه رهبری به حوزه فضای مجازی است
براتی گفت: رویکرد جدید ستاد فهمای کشور متاثر از نگاه مقام معظم رهبری و سیاست های کلان حاکمیت و نظام به حوزه فضای مجازی است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، « حسین براتی » در جمع کارکنان ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان با اشاره به سامانه بچه های مسجد، عنوان کرد: امروزه با فرهنگ سازی، این سامانه به زیست بوم فعالیت اعضای کانون های فرهنگی هنری تبدیل شده است.

 وی یکی از ارکان زیست بوم بچه های مسجد را فضای مجازی ذکر کرد و افزود: از زمان شکل گیری کانون ها تاکنون که بیش از  20 سال فعالیت کانون ها به شکل سنتی  بود و تغییر رویکرد در ستاد کشور و به تبع آن در استان ها، فعالیت ها با رویکرد مجازی توسعه پیدا کرد به گونه ای که معاونت توسعه، ساماندهی و شبکه سازی کانون ها در ستاد ایجاد شد.

 مسئول دبیرخانه شورای سیاست گذاری فهما با اشاره به اهمیت فضای مجازی، خاطرنشان کرد: تاکیدات مقام معظم رهبری به قشر  متدین و متعهد جامعه  مبنی بر فعالیت در فضای مجازی دال بر اهمیت این موضوع است و رویکرد جدید ستاد فهمای کشور نیز متاثر از نگاه رهبری و سیاست های کلان حاکمیت و نظام به حوزه فضای مجازی است.

 وی به وجود برخی از پیشنهادات استانی و اشکالاتی که عزیزان استانها  در  کار با سامانه اشاره و تصریح کرد: با اجرای طرح ملی ایران قوی برخی اشکالات سامانه شناسایی شده و پیشنهادهایی از مناطق هشت گانه جمع آوری خواهد شد  که انشاالله در تدوین طرح فهمای 2 مد نظر قرار خواهد گرفت و این انشاءالله طرح در سال آینده با اشکالات کمتری مواجه خواهد بود و از غنای بیشتری برخوردار خواهد شد.

 براتی از رویکرد فعالیت های بومی محلی به عنوان پیشنهاد خوبی مجموعه کارکنان ستاد هرمزگان نام برد و اظهار کرد: در طرح اولیه شورای طرح و برنامه بسته تشویقی برای فهمای 2 در نظر گرفته شده است که هر کانون به اندازه امتیاز کسب شده مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

 وی افزود: این بسته  که از نظام انگیزشی برخوردار می باشد در حال تدوین است و برای فهمای 1400 در سامانه بچه های مسجد بارگذاری می شود.

 مسئول دبیرخانه شورای سیاست گذاری فهما بر پیگیری امور مرتبط با رواق سرود با توجه به میزبانی هرمزگان از جشنواره سرود صدای انقلاب، تکمیل سهمیه راه اندازی کانون های جدید و دریافت مجوز الکترونیک کانون ها تاکید کرد و گفت: کنگره بین المللی امام سجاد(ع) از برنامه های قوی استان هرمزگان است که در فهمای 1 به آن توجه نشد و قرار است در فهمای 2 به برنامه های شاخص استان ها توجه شود.

 وی با تاکید بر حفظ نگاه تعاملی ستادهای استان ها با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، افزود: ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد از دستگاه های زیرمجموعه و اقماری وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و باید ارتباط خود را با مجموعه ادارات کل و تقویت نمایند.

۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید