اخبار

شب شعر « فجر انقلاب » در سیریک برگزار شد

شب شعر « فجر انقلاب » در سیریک برگزار شد
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک : به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شب شعر فجر انقلاب با حضور امام جمعه ، روسای ادارات ، معتمدین و علماء شیعه و اهل سنت و اقشار مختلف مردم و جمعی شاعران شهرستان سیریک در شهر بندرگروگ برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ،  مصطفی کریمی زاده در این مراسم گفت : دهه فجر ،‌ سرآغاز طلوع اسلام،‌ خاستگاه ارزش های اسلامی، مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ ماست که گذشته را از آینده جدا ساخته است.

وی عنوان کرد : شب شعر انقلاب هر ساله  با هدف بزرگداشت ایام الله  دهه مبارک فجر و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا‌، امام شهدا‌ و ایجاد شور و نشاط برگزارمی شود

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حسن سالاری امام جمعه شهرستان تقدیر و تشکر از عوامل اجرایی برگزارکننده شب شعر انقلاب گفت : دهه فجر انقلاب از رشحات اسلام است و آئینه ای است که خورشید اسلام در آن درخشید و دهه فجر هر ساله در سراسر کشور با شکوهتر از هرسال برگزار می شود.

سالاری افزود : پس از پیروزی انقلاب اسلامی این هنرمندان بودند که با هنر خود رشادت مردم و جوانان را به تصویر کشیدند و اکنون آن حماسه ها برای ما ماندگار شده است.

وی بیان داشت: یقینا رسالت هنرمندان در این راستا بس خطیر و سنگین است و باید با توکل به خدا و احساس تعهد و مسئولیت دینی انشالله بتوانند گام های مفید و موثری را در  تداوم و استمرار هنر انقلاب اسلامی بردارند.

وی تصریح کرد: هنرمندان جلوتر از زمان خود حرکت می‌کنند، و با آفرینش‌های هنرمندانه‌ای که دارند مسیر آینده را به دیگران نشان می‌دهند، امروز لازم است هنرمندان با تولید آثار هنری فاخر، مظلومیت و توانمندی‌های ملت ایران را به دنیا نشان دهند که انتظار می رود شاعران این شهرستان درجهت تولید آثار ادبی فاخر برنامه ریزی داشته باشند. 

گفتنی است : شب شعرانقلاب هرساله جهت گرامیداشت پیروزی شکوهمند انقلاب جمهوری اسلامی ایران  در شهر و روستاها این شهرستان برگزارمی شود.

بر اساس این گزارش در این مراسم 15 نفر از شاعران برجسته این شهرستان سروده های خود را درخصوص انقلاب ، امام (ره) و ثمره 42 ساله نظام قرائت کردند که در پایان مراسم از شاعران با اهداء لوح سپاس و جوایز نقدی تجلیل بعمل آمد .

۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۴۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید