اخبار

اقدامات زیر ساختی در حوزه فرهنگ و هنر هرمزگان قابل تقدیر است

اقدامات زیر ساختی در حوزه فرهنگ و هنر هرمزگان قابل تقدیر است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی : اقدامات زیر ساختی در حوزه فرهنگ و هنر هرمزگان قابل تقدیر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، سید عباس صالحی در دیداری که فریدون همتی استاندار هرمزگان و رضا کمالی زرکانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با وی داشتند ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و اهتمام استاندار و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت : توسعه زیر ساختی مناسب و قابل توجهی در حوزه فرهنگ و هنر هرمزگان شکل گرفته است و ساخت پلاتو و نگارخانه در شهرستان های این استان اقدامی ویژه و منحصر به فرد است.

وی در این دیدار برای درخواست اعتبار پروژه های فرهنگی – هنری هرمزگان و مجتمع های فرهنگی – هنری ، گذر فرهنگی و پروژه های نیمه تمام موافقت و برگزاری هفته فرهنگی و هنر هرمزگان و حمایت ویژه در این خصوص تاکید کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از آغاز به کار مجدد پروژه بزرگ و ماندگار فرهنگی هنری در هرمزگان خبر داد و اظهار داشت : با پیگیری مجدانه و با رایزنی های استاندار هرمزگان ، دیدگاه مناسب و حمایت گرایانه دادگستری و دادستان استان و سایر متولیان امر عملیات اجرایی یک پروژه بزرگ و ماندگار فرهنگی هنری به زودی آغاز می شود که جزئیات این مساله پس از نهایی شدن اطلاع رسانی خواهد شد.

سید عباس صالحی عامل کند شدن روند پروژه های فرهنگی هنری را تحریم های ظالمانه دشمنان دانست و افزود : توجه دولت به توسعه متوازن زیرساخت های فرهنگی کاملا مشهود است و هرمزگان نیز با توجه به موقعیت ممتاز و عملکرد خود در راس این حمایت ها قرار دارد.

در ادامه ،استاندار هرمزگان بر توسعه زیرساخت های فرهنگی در هرمزگان تأکید کرد و گفت: گذر فرهنگی در محدوده های تاریخی و گردشگری شهر بندرعباس می تواند به رونق گردشگری و توسعه فعالیت های فرهنگی منجر شود و ایجاد گذر فرهنگی در محدوده برکه های باران بندرعباس در دستور کار قرار دارد که نیازمند حمایت ویژه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است زیرا ایجاد این گذرگاه در راستای ارتقاء رضایت هنرمندان، درآمدزایی و ایجاد اشتغال برای این قشر فرهیخته مؤثر خواهد بود.

 

فریدون همتی همچنین با اشاره به مصوبه شورای فرهنگ عمومی استان در خصوص نامگذاری هفته فرهنگ و هنر هرمزگان، تصریح کرد: پنجم تا دوازدهم اردیبهشت ماه به نام هفته فرهنگ و هنر هرمزگان نامگذاری شده و تلاش داریم با بهره گیری از ظرفیت های هنری موجود در استان، فرهنگ، آداب و رسوم مردم این منطقه را به کشور معرفی کنیم.

 

وی ضمن قدردانی از اقدامات و تلاش های مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان  با اشاره به لزوم توسعه زیرساخت های فرهنگی در هرمزگان، خواستار تخصیص اعتبار لازم به منظور تکمیل پروژه‌های نیمه تمام فرهنگی با توجه به سال پایانی خدمت رسانی دولت تدبیر و امید به مردم هرمزگان شد و گفت: علی رغم اقدامات خوبی که در این حوزه به‌ویژه طی چند سال اخیر در استان انجام شده است  تکمیل پروژه های نیمه تمام می تواند به یک کار ماندگار تبدیل شود .

 

گفتنی است : در این دیدار با دعوت استاندار هرمزگان ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اردیبهشت ماه سال آینده به منظور افتتاح مجتمع فرهنگی هنری خمیر ، مجتمع فرهنگی هنری فین و مجتمع فرهنگی هنری الزهراء بندرعباس به هرمزگان سفر می کند.

بر اساس این گزارش ،رضا کمالی زرکانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان پس از ارائه گزارش و عملکرد فرهنگی هنری از طرف وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار هرمزگان مورد تقدیر قرار گرفت.

۲۴ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۴۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید