اخبار

سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی بشاگرد برگزار شد

سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی بشاگرد برگزار شد
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بشاگرد از برگزاری سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی بشاگرد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بشاگرد با موضوع «فرهنگ ترویج ، توسعه و شناخت صنایع دستی شهرستان بشاگرد» به ریاست حجت الاسلام و المسلمین غلامی امام جمعه شهرستان  و جمعی از مسئولان ادارات در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان بشاگرد برگزار شد.

خلیل نوری پور در این جلسه صنایع‌دستی را به عنوان نماد فرهنگ و هویت مردم یک سرزمین معرفی کرد و گفت:  صنایع دستی به عنوان یک هنر و شغل مناسب و قابل آموزش می تواند هم به شناساندن فرهنگ و هنر مردم بشاگرد کمک کند و هم گوشه ای از  بیکاری خانواده های بشاگردی را جبران نماید.

در ادامه ،حجت الاسلام و المسلمین غلامی امام جمعه محترم شهرستان بشاگرد بیان کرد: صنایع دستی شهرستان بشاگرد از دیرباز زبانزد خاص و عام بوده و رونق و توسعه آن باید در دستور کار مسئولان شهرستان قرار گیرد.

 وی همچنین تاکید کرد: صنایع دستی می‌تواند هم به عنوان شغل اول و هم به عنوان شغل دوم در قالب اشتغال پنهان در بین خانواده ها جریان پیدا کند و این امر زمانی اتفاق می افتد که تسهیلات لازم در جهت اشتغال زایی صنایع دستی فراهم شود.

امام جمعه بشاگرد در ادامه تاکید کرد:  شهرداری و نهادهای مسئول در اسرع وقت یک کارگاه و بازارچه صنایع دستی در خور شان مردم و هنرمندان شهرستان بشاگرد برای تولید و عرضه صنایع دستی تدارک ببینند.

۲۷ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید