اخبار

دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از پیشکسوت تعزیه خوانی استان

دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از پیشکسوت تعزیه خوانی استان
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به مناسبت ایام اربعین حسینی با حضور در منزل اسحاق ایرانمنش از پیشکسوتان تعزیه خوانی و رئیس انجمن تعزیه و شبیه خوانی هرمزگان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت فرهنگ تعزیه خوانی در هرمزگان گفت : هرمزگان بدون شک یکی از قطب های اصلی تعزیه خوانی در کشور می باشد که این مراسم معنوی حدود چهار صد سال در استان قدمت دارد.

وی افزود: یکی از برجسته ترین ویژگی های تعزیه خوانی در هرمزگان وجود نسخه نویسان مطرح و صاحب سبک در این منطقه می باشد که حسینعلی قضایی از میناب در قله نسخه نویسی کشور قرار دارد و بسیاری از نسخه نویسان از وی پیروی کرده اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اظهار داشت : بیش از دویست گروه تعزیه خوان در سراسر استان فعالیت می کنند و یکی از مهمترین وظایف انجمن تعزیه و شبیه خوانی استان جمع آوری و اصلاح نسخه های قدیمی در این حوزه می باشد.

کمالی زرکانی به آسیب هایی که تعزیه خوانی استان را تهدید می کند اشاره کرد و بیان داشت : ورود نسخه های نامعتبر و دستکاری نسخه های قدیمی و همچنین ورود بدعت های جدید و غیرمتعارف از مهمترین تهدید ها و آسیب های این حوزه است که به همت انجمن تعزیه و شبیه خوانی استان اقدام های پیشگیرانه خوبی انجام شده است.

گفتنی است : در پایان این دیدار با اهدای لوح سپاس از یک عمر زحمات و تلاش های اسحاق ایرانمنش تقدیر و تشکر بعمل آمد.

۲۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید