اخبار

صفحه استانی پایگاه اطلاع رسانی فهما در هرمزگان رونمایی شد

صفحه استانی پایگاه اطلاع رسانی فهما در هرمزگان رونمایی شد
صفحه استانی پایگاه اطلاع رسانی فهما(فرهنگ و هنر مساجد ایران) با حضور مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اوقاف و امور خیریه و تبلیغات اسلامی در استان هرمزگان رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، حجت الاسلام « احمد پهلوانی »، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان در این آیین با اشاره به اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال گذشته اساسنامه ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد را تصویب کرد، اظهار کرد: این ستاد زیر نظر شورای سیاستگذاری به ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی متشکل از مشاور وزیر و رئیس ستاد فهمای کشور، وزرای آموزش و پرورش و ورزش و جوانان، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد و ... فعالیت می کند.

 وی افزود: نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، مدیر حوزه علمیه استان، فرمانده سپاه امام سجاد(ع)، مدیران کل اوقاف و امور خیریه و سازمان تبلیغات اسلامی، شهردار و ... نیز از اعضای شورای هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هستند.

 مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان با اشاره به وجود 2 ستاد هماهنگی کانون ها در این استان، عنوان کرد: با توجه به وجود 2 اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی در بندرعباس و قشم، دو ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد نیز در این دو شهر مستقر می باشند.

 وی از فعالیت هزار و 65 کانون فرهنگی هنری در سطح مساجد استان هرمزگان خبرداد و گفت: از این تعداد 25 کانون زیر نظر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد قشم و مابقی زیرمجموعه ستاد هماهنگی کانون های هرمزگان هستند.

 حجت الاسلام پهلوانی با بیان اینکه بیش از 80 درصد کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان در مناطق روستایی این استان تاسیس شده اند، افزود: پتانسیل و ظرفیت کانون های مساجد هرمزگان موجب شده تا بیش از شش برنامه مهم ملی را برنامه ریزی و اجرا کنند.

 وی از برگزاری سه دوره پیاپی جشنواره سراسری سرود رضوی مساجد روستایی، دو دوره جشنواره قرآنی(مدهامتان) مساجد روستایی کشور و یک دوره جشنواره ملی قصه گویی روستا و عشایر به عنوان برنامه های ملی کانون های مساجد هرمزگان نام برد و اضافه کرد: چندین برنامه منطقه ای و ده ها برنامه مهم استانی از جمله 11 دوره جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی آسمان هشتم از دیگر فعالیت های کانون های استان است.

 این مقام مسئول، برخورداری از جمعیت جوان نخبه متعهد پای کار، باانگیزه و آتش به اختیار را از سرمایه کلیدی و مهم کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان برشمرد و بیان کرد: راه اندازی سامانه بچه های مسجد و اجرای طرح ملی فهما در سال گذشته موجب ساماندهی هدفمند کانون ها، اعضا، ایده ها، طرح ها و گزارش فعالیت های این مجموعه شد.

 وی با اشاره به عضویت بیش از 2 میلیون نفر از جوانان سراسر کشور در سامانه بچه های مسجد، افزود: 130 هزار نفر از این تعداد از اعضای کانون های فرهنگی مساجد استان هرمزگان هستند.

 پهلوانی به تشریح عملکرد کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان در طرح ملی فهما پرداخت و خاطرنشان کرد: دو کانون برتر، پنج کانون شایسته تقدیر، 108 کانون فعال و قریب 100 کانون بالای 10 هزار امتیاز ماحصل تلاش اعضای کانون های مساجد هرمزگان در فهما بود.

 وی، اطلاع رسانی و معرفی فعالیت های شاخص کانون های فرهنگی هنری را امری ضروری دانست و افزود: راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی فهما در جهت آشنایی هرچه بهتر جامعه با پتانسیل و ظرفیت های فراوان کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

 پایگاه اطلاع‌رسانی فهما دارای زیرپرتال‌های مستقل به نشانی اینترنتی fahma.org برای تمامی استان‌ها است و آدرس صفحه استان هرمزگان در این پایگاه hormozgan.fahma.org خواهد بود.  

 اتصال پرتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خبرگزاری شبستان به این پایگاه اطلاع‌رسانی و همچنین رصد دقیق داده‌ها و اخبار و اطلاعات تولید شده در بستر فضای مجازی توسط ربات هوشمند پایگاه اطلاع‌رسانی فهما، قابلیت نمایش و انتشار اخبار مرتبط با ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور و کانون‌های فرهنگی هنری فعال در سراسر کشور از قابلیت های این پایگاه است.   

 این پایگاه دارای قابلیت بارگذاری پوسترهای تبلیغاتی و ارتباط صفحات استانی به دیگر سامانه‌های ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد از قبیل سامانه بچه های مسجد است.

۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید