اخبار

پشتوانه کانون های مساجد به مردم است

پشتوانه کانون های مساجد به مردم است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در آیین رونمایی از سایت اطلاع رسانی " فهما " گفت : پشتوانه کانون های فرهنگی هنری به مردم است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی به خدمات و تاثیرات کانون های فرهنگی – هنری مساجد اشاره کرد و افزود : کانون های فرهنگی هنری مساجد مکانی معنوی و ارزشی برای جذب جوانان ، کشف استعدادها و بلوغ فکری است که باعث ایجاد ترکیبی ویژه از بچه های نخبه شده است.

وی از اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد به عنوان ارتش معنوی کشور نام برد و بیان کرد : اعضای کانون های فرهنگی – هنری مساجد حافظ ارزش های معنوی و هویت فرهنگی و اعتقادی هستند که در مواقع لزوم آتش به اختیار عمل کرده و از سرمایه های معنوی محافظت می کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به استفاده بیشتر از ظرفیت کانون های فرهنگی هنری مساجد تاکید کرد و گفت : کانون ها تنها تشکل های مردمی هستند که می توانند با کمترین هزینه ، خدمات گسترده ای را انجام دهند و نگاه اعتقادی آنها در بسیاری از مسایل راهگشا و موثر است.

کمالی زرکانی به ضریب نفوذ کانون ها در جامعه اشاره کرد و افزود : کانون های مساجد به دورترین ، محروم ترین و صعب العبور ترین مناطق راه پیدا کرده اند و در این مناطق با رویکرد جهادی مشغول خدمت رسانی و بدون تردید این ظرفیت مهم توانسته در ایجاد عدالت فرهنگی بسیار موثر عمل کند.

گفتنی است : در این آیین از سایت اطلاع رسانی " فهما " شعبه هرمزگان با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مدیر کل اوقاف و امور خیریه ، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی و مدیر کانون های فرهنگی – هنری مساجد استان رونمایی به عمل آمد.

۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۳۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید