اخبار

مشارکت بالای هرمزگان در پویش با کتاب

مشارکت بالای هرمزگان در پویش با کتاب
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از مشارکت بالای هرمزگان در برنامه پویش با کتاب با 81 اثر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، رضا کمالی زرکانی در این خصوص گفت : پویش «با کتاب در خانه» ، بر اساس طرحی از دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتاب‌خوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری ستاد هماهنگی  شهرها و روستاهای دوستدار کتاب و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی تمامی استان‌ها شروع به کار کرد. در این پویش، کودکان و نوجوانان سراسر ایران، در کلیپ‌های کوتاه دو دقیقه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کردند به معرفی کتابی می‌پرداختند که در فضاهای قرنطینه خانوادگی مطالعه کرده‌اند. آن‌ها در این کلیپ گاهی از معرفی ساده کتاب فراتر رفته و وارد گفت‌وگو با نویسنده، شخصیت‌ها و دوستانشان می‌شدند و نظرشان را درباره کتاب اعلام می کردند.

وی افزود :هدف از این پویش، استفاده از فراغت به وجود آمده در خانه‌ها، بهره بردن از امکانات موجود در فضاهای مجازی برای ترویج اجتماعی کتاب‌خوانی در سراسر ایران و تشویق کودکان و نوجوانان به گفت‌وگو پیرامون کتاب‌های مطالعه شده بود.  این پوشش همچنین به دنبال گسترش بهداشت در فضاهای فردی و اجتماعی و پر کردن اوقات فراغت بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اضافه کرد : در پویش سراسری کتاب در خانه ۱۰۳۸ اثر از ٢٣ استان کشور شرکت داشتند که از این میان استان هرمزگان با 81 اثر جزء پنج استان اول کشور می باشد.

کمالی زرکانی گفت : از 200 اثر راه یافته به مرحله نهایی این پویش ، 18 اثر از استان هرمزگان است که اکثر آن ها از شهرهای غرب استان می باشند.

 

۸ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۵۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید