اخبار

درب مساجد هرمزگان به همت کانون های فرهنگی هنری همیشه باز است

درب مساجد هرمزگان به همت کانون های فرهنگی هنری همیشه باز است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اظهارداشت: هرچند با شروع ویروس کرونا فعالیت مساجد و اماکن مذهبی تعطیل شد اما درب خانه های خدا به همت وجود کانون های مساجد، پایگاه های بسیج و هیات های مذهبی استان در راستای امید بخشی به مردم همیشه روشن است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی در جمع خبرنگاران افزود: انتشار ویروس کرونا که قرنطینه خانگی را به دنبال داشت، موجب شد تا ظرفیت و توان کانون های فرهنگی هنری مساجد  به عنوان پایگاه های مهم اجتماعی بهتر دیده شود.

وی بیان داشت: هیات های اندیشه ورز کانون های مساجد هرمزگان در نخستین روزهای همه گیر شدن بیماری کووید ۱۹ با رعایت پروتکل های بهداشتی در فضای باز مساجد تشکیل جلسه دادند و با بررسی ظرفیت های خود و اعلام فراخوان بسیج مردمی به مقابله با این ویروس پرداختند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ادامه داد: در این راستا افراد برای راه اندازی کارگاه های تولید ماسک، ضدعفونی و گندزدایی سطح شهر، استقرار تیم های غربالگری و کنترل مبادی ورودی و خروجی، همکاری با مراکز بهداشتی در ارائه پیام های بهداشتی به مردم و همچنین شرکت در امر شناسایی افراد مشکوک و هدایت آنها به سمت مراکز بهداشتی از پیش تعیین شده در بخش های مختلف سازماندهی و بکارگیری شدند.
وی اضافه کرد: با همکاری بانوان خیاط عضو کانون های مساجد هرمزگان نیز در تولید ماسک و دستکش یکبار مصرف، نگرانی جامعه در رابطه با نبود و یا کمبود این اقلام بهداشتی کاهش یافت.
کمالی همچنین از طرح ملی «راهکار » به عنوان ایده موفق ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور نام برد و عنوان کرد: این طرح به بهترین شکل ممکن به نیازهای اساسی جامعه در شرایط قرنطینه پاسخ می دهد.
دبیر شورای هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان افزود: این طرح بسته کاملی از برنامه های متنوع از جمله مسابقه کتابخوانی، تفسیر و طرح یاریگران زندگی است که همگی در بستر فضایی مجازی در حال اجراست.
کمالی زرکانی گفت: اجرای میدانی گروه های سرود با رعایت پروتکل های بهداشتی ویژه جشن نیمه رمضان و اهدای جهیزیه به زوج های جوان بخش دیگری از اقدامات ارزنده کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان در این روزها بود.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: همچنین با مشارکت ستاد کانون های مساجد استان در قالب کمک مومنانه با ذبح ۶۲ راس گوسفند، ۸۰۰ کیلوگرم گوشت نذری بین ایتام و فقیران توزیع شد.
وی افزود: تهیه و توزیع بسته های معیشتی بین نیازمندان و مشارکت ۲۰۰ میلیون ریالی ستاد هماهنگی کانون های مساجد هرمزگان بخش دیگری از برنامه های رزمایش مواسات و کمک مومنانه کانون هاست.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان یادآورشد:  اقدام های موثر صورت گرفته کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در ایامی که کرونا درحال جولان دادن در جامعه می باشد، موجب امیدبخشی به جامعه است.
وی تصریح کرد: اعضای کانون های مساجد مصداق واقعی جوانان آتش به اختیار هستند که در طول ربع قرن فعالیت  ثابت کرده اند که در دفاع از مبانی انقلاب اسلامی و آرمان های والای نظام از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.
 
یکهزار و ۵۰ کانون فرهنگی هنری مساجد در استان هرمزگان وجود دارد که افزون بر ۸۰ درصد از این کانون‌ها در مساجد روستاها تاسیس شده اند.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۰۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید