اخبار

نقش جامعه هنری هرمزگان در زمان شیوع کرونا در روحیه بخشی به مردم بسیار برجسته بود

نقش جامعه هنری هرمزگان در زمان شیوع کرونا در روحیه بخشی به مردم بسیار برجسته بود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در آیین اختتامیه جشنواره تئاتر روم گفت: نقش جامعه هنری هرمزگان در زمان شیوع کرونا در روحیه بخشی مردم بسیار برجسته بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان رضا کمالی زرکانی ضمن تقدیر و تشکر از هنرمندان و جامعه فرهنگ و هنر هرمزگان در تولید برنامه های مناسب با ایام شیوع کرونا افزود : خوشبختانه پس از شیوع کرونا، جامعه هنری نیز به خوبی نقش خود را ایفا کرده و تزریق روحیه نشاط و شادابی و دعوت مردم به خانه ماندن نیز حضور پررنگی را رقم زدند به ویژه هنرمندان هرمزگانی که در این ایام با حضور در رویدادهای مختلف نقش مهمی را ایفا کردند.

وی اضافه کرد: برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی و هنری در ایام شیوع کرونا در دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار داشته و خوشبختانه مورد استقبال عموم هنرمندان قرار گرفت که می توان به همین جشنواره تئاتر روم و جشنواره موسیقی جشنخونه، بهارانه کتاب و ... اشاره کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از مشارکت انجمن هنرهای نمایشی و مجله آنلاین شرجی در برگزاری جشنواره تئاتر روم تقدیر و تشکر کرد و بیان داشت : در شش شب ، شش تئاتر "سه بانو"،ریشه های تنیده در تار عنکبوت ، قهرمان ، منسوخ ، گودو ، بریم بریتانیا، از 13 الی 18 اردیبهشت از طریق مجله آنلاین شرجی پخش شد که مورد استقبال عموم مردم قرار گرفت.

کمالی زرکانی تئاتر را تصویری از زندگی واقعی انسان ها دانست و عنوان کرد : بدون تردید هنر تئاتر در پالایش و اصلاح جامعه و رشد استعدادها و تقویت روحیه شادی و نشاط جامعه بسیار موثر است و امسال در سی و دومین جشنواره تئاتر هرمزگان که فراخوان آن اعلام شده است شاهد حضور و مشارکت حداکثری گروه های تئاتر خواهیم بود .

گفتنی است : دیگر سخنرانان آیین پایانی جشنواره تئاتر روم حسین کریمی رییس انجمن هنرهای نمایش بودند که گزارشی از روند جشنواره و نحوه داوری آثار ارایه کردند.

بر اساس این گزارش : نمایش "بریم بریتانیا "به کارگردانی مصیب داوری با کسب 34 در صد آرا مقام اول ، نمایش "ریشه های تنیده در تار عنکبوت "به کارگردانی ناصر دلدار با 29 درصد آراء مقام دوم و نمایش "گودو" به کارگردانی ابوالقاسم احدیان با 16 درصد آراء به مقام سوم دست یافتند که با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی از برگزیدگان تقدیر به عمل آمد.

همچنین نمایش های" سه بانو "به کارگردانی شکوفه درویش اولادی ، "منسوخ "به کارگردانی کوروش سلمانی و" قهرمان "به کارگردانی رضا آزاد دریایی رتبه های چهارم تا ششم را کسب کردند.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۱۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید