اخبار

امنیت و صلح موجود در خلیج فارس در سایه ایران اسلامی محقق شده است

امنیت و صلح موجود در خلیج فارس در سایه ایران اسلامی محقق شده است
استاندار هرمزگان در روز ملی خلیج فارس پس از اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی بر روی ناوشکن تمام ایرانی جماران گفت : امنیت و صلح موجود در خلیج فارس در سایه ایران اسلامی محقق شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، فریدون همتی روز ملی خلیج فارس را یاد آور آزاد سازی جزایر، تنگه هرمز و به ویژه جزیره هرمز به دست ایرانیان دلاور ، شجاع و فداکار دانست و افزود : در چنین روزی امامقلی خان با همکاری مردم این منطقه بر استعمار پرتغالی ها در خلیج فارس پایان دادند و برگ زرینی بر افتخارات و سلحشوری مردم ایران در مقابل استعمارگران و دشمنان افزوده شد.

وی به شرایط ویژه و خاص خلیج فارس اشاره کرد و اذعان داشت : خلیج فارس به دلیل موقعیت خاص و ویژه و مرکزیت تجاری و فرهنگی مورد توجه استعمارگران در دوره های مختلف بوده است و هر زمان که قدرت و توان پیدا می گردند به خلیج فارس آمده و مناطق مختلف آن را اشغال می کردند و همیشه حضوری نامشروع داشتند تا این که در دوره صفویه به این استعمارگری پایان داده شد و امروز نیز این حضور نامشروع همچنان به بهانه های مختلف وجود دارد .

استاندار هرمزگان در ادامه بیان کرد : کرانه ها و پس کرانه های خلیج فارس مملو از تمدن ، فرهنگ ، زیبایی ، ذخایر معدنی ، نفت و ... است و یک مرکز طلایی برای گردشگری محسوب می شود و این ظرفیت های عظیم و خدادادی باعث طمع استعمارگران در طول تاریخ بوده است اما با استعانت به خداوند منان و دلاوری های نیروی دریایی ارتش و سپاه و هشیاری دولتمردان و هشدارهای به موقع مقام معظم رهبری به خوبی از خلیج فارس و تمدن آن محافظت شده و می شود.

فریدون همتی به هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت : دشمنان در هشت سال دفاع مقدس با دلاوری ها ، شهامت، شجاعت و وطن پرستی مردم ایران اسلامی مواجه شده اند و طعم تلخ شکست را چشیده اند و امروز نیز بدانند که از یک قطره آب خلیج فارس  و فرهنگ آن نخواهیم گذشت و با جان و دل از آن پاسداری و محافظت خواهیم کرد .

وی افزود : امروز در سایه ایمان ، توانمندی و خودباوری نیروی انسانی ، مشکلات از جمله تحریم ها و بیماری کرونا را پشت سر خواهیم گذاشت و آینده ای پر از موفقیت و پیروزی در راه است.

استاندار هرمزگان در ادامه به کشورهای منطقه اشاره کرد و اظهار داشت : کشورهای همسایه برادران ما هستند و دارای مشترکات فراوان فرهنگی ، مذهبی ، تمدنی و ... هستیم و نباید به استعمارگران اجازه دهند در منطقه حضور پیدا کنند و خاک خود را به پایگاه های دشمنان بسپارند تا در منطقه دست به تفرقه افکنی بزنند و اگر کشورهای حوزه خلیج فارس که به راحتی به تجارت و رفت و آمد در این آبراهه می پردازند در سایه امنیت و صلحی است که جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرده است و ایران با اقتدار حافظ منافع خود و کشورهای منطقه در خلیج فارس و آب های آزاد می باشد.

همتی در پایان عنوان کرد : اگر استعمارگران به حضور نامشروع خود در خلیج فارس ادامه دهند و به هشدارها توجه نکنند در آینده نزدیک وجودشان از این منطقه محو خواهد شد.

گفتنی است : امیر دریادار محمدی فرمانده نیروی دریایی منطقه یکم ارتش نیروی دریایی از دیگر سخنرانان این مراسم بودند.

 

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۲۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید