اخبار

ارسال ۹۷ اثر به بخش استانی و ۲۴ اثر به بخش ملی جشنواره فیلم اردی بهشت

ارسال ۹۷ اثر به بخش استانی و ۲۴ اثر به بخش ملی جشنواره فیلم اردی بهشت
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان به تشریح آخرین جزئیات دهمین دوره جشنواره فیلم اردی بهشت پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ،رضا کمالی زرکانی در گفت‌وگو با خبرنگاران، افزود: تعداد آثار رسیده به بخش استانی دهمین جشنواره فیلم اردی بهشت ۹۷ اثر شامل ۴۹ فیلم داستانی، ۳۱ فیلم مستند، ۱۱ پویانمایی و ۶ فیلم تجربی است

وی با اینکه این ۹۷ اثر  از ۵۸ فیلم‌ساز شامل ۴۴ مرد و ۱۴ زن است، تصریح کرد: خوشبختانه شاهد استقبال مناسبی از سوی فیلم‌سازان استان هرمزگان بوده‌ایم به‌گونه‌ای که بالاترین آمار آثار رسیده در تمام ادوار گذشته بخش استانی جشنواره اردی بهشت مربوط به این دوره است.

این مقام مسئول ادامه داد: پیش از این دوره‌های پنجم و هفتم با دریافت ۵۳ اثر بیشترین تعداد آثار رسیده در این بخش را دریافت کرده بودند.

کمالی زرکانی در خصوص بخش ملی جشنواره فیلم اردی بهشت که با موضوع خلیج‌فارس برگزار خواهد شد، اضافه کرد: در بخش ملی نیز ۲۴ اثر دریافت شده که شامل ۱۲ فیلم از هرمزگان، ۸ فیلم از بوشهر، ۳ فیلم از خوزستان و یک فیلم از تهران است.

وی ادامه داد: مدیریت اجرایی جشنواره بر عهده مصیب داوری مدیرعامل انجمن سینماگران استان هرمزگان و مدیریت آموزش جشنواره بر عهده فروزان کهوری نژاد مدیر انجمن سینما جوان هرمزگان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در پایان ابراز امیدواری کرد برگزاری مجدد جشنواره فیلم اردی بهشت پس از شش سال نویدبخش روزهای خوبی برای سینما هرمزگان و فیلم‌سازان باشد تا بتوانیم بار دیگر شاهد ظهور و پدید آمدن استعدادهای هنر هفتم از هرمزگان در سطح کشور باشیم.

۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید