اخبار

صحیفه سجادیه از اسرار خداست

صحیفه سجادیه از اسرار خداست
حجت الاسلام و المسلمین عابدی با بیان اینکه صحیفه سحادیه از اسرار خداست، گفت: سّر خدا در صحیفه سجادیه به دیعه گذاشته شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین احمد عابدی  در آیین اختتامیه نهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) با اشاره به بحث خداشناسی در صحیفه سجادیه اظهار کرد: کلام خدا فوق زمان و مکان است و تغییر و تحول مخصوص عالم ماده است.

 وی با اشاره به اینکه یکی از چیزهایی که در امام سجاد(ع) در صحیفه بر روی آن تاکید دارند موضوع منزه بودن خداوند است، افزود: از اولین تا آخرین دعای صحیفه سجادیه همگی بر روی این محور می چرخد که خدا قابل تصور نیست.

 این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه با ذکر این نکته که هیچ عبادتی بالتر از عجز در برابر خداوند متعال نیست، عنوان کرد: امام سجاد(ع) در دعای بیست و یکم ۱۵ بار از خداوند عاقبت بخیری را طلب می کنند.

 وی با بیان اینکه انسانی صبح مسلمان از خواب بر می خیزد و شب کافر می شود و یا برعکس آن، خاطرنشان کرد: حرّ در کربلا، صبح که راه را بر امام حسین(ع) بست کافر بود و ظهر به درجه شهادت رسید.

 عابدی با اشاره به اینکه ثمره کارهای فرهنگی در درازمدت مشخص می شود، تصریح کرد: آثار برنامه هایی نظیر کنگره بین الملل امام سجاد(ع) سال های آینده مشاهده می شود.

 وی در ادامه از اسلام و اهل بیت به عنوان نعمت های بزرگ خداوند نام برد و بیان کرد: امنیت، سلامت، عبادت، قرآن، حدیث و ... از دیگر نعمت هاست که باید قدردان آنها باشیم.

۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید