اخبار

شناخت خداوند تنها راه رسیدن به سلوک عالی است

شناخت خداوند تنها راه رسیدن به سلوک عالی است
رهبر شیعیان بحرین گفت: شناخت خداوند تنها راه رسیدن به سلوک عالی است.
                                                        

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان،شیخ عیسی‌قاسم در نهمین کنگره بین‌المللی امام سجاد (ع) که با حضور اندیشمندان مسلمان و سایر ادیان برگزار شد اظهار داشت: زنذدگی امام سجاد سرشار از عبادت است و قیام امام سجاد (ع) را می‌توان یک قیام الهی دانست چراکه برای خداوند بود.

وی عنوان کرد: هیچ عاملی نتوانست فکر و اراده امام سجاد (ع) را نقض کند و مانع از قیام شود و این قیام باعث پرورش روح انسانی شد.

رهبر شیعیان بحرین با بیان این نکته که ذات موجودیت انسان برای خداوند است، تصریح کرد: جسم برای انسان در دنیا دیده شده است اما روح انسان، برای خدا و ذات الهی است.

شیخ قاسم با ذکر این نکته که عبادت خداوند را باید از منظر تکریمی در نظر گرفت، ابراز داشت: تمام لحظات انسانی همگی بر اساس احساس آزادگی، برای خداوند و تحت امر خداوند قرار دارند.

وی عبادت را قدم‌هایی را برای رسیدن به کمال دانست و تشریح کرد: شناخت خداوند تنها راه رسیدن به سلوک عالی است و از این طریق عبادت خداوند محقق خواهد شد.

رهبر شیعیان بحرین بیان داشت: زمین انسان را پرورش می‌دهد و در نهایت آن زمین است که انسان را در خود می‌گیرد لذا زمین نیز به موجودیت انسان نیاز دارد

وی مطرح کرد: انسان نباید عبادت را تنها در نماز و حج بداند چراکه عبادت را باید در تمامی امور زندگی جست.

رهبر شیعیان بحرین با بیان اینکه انسان در تاریکی هیچگونه راه و هدفی ندارد، گفت: انسان برای رهایی از تاریکی‌ها باید ارزش‌های خود را در راه عبادت خداوند جست و جو کند و عبادت است که انسان رابه حرکت وا می‌دارد.

شیخ قاسم اذعان کرد: عبادت حرکتی است که انسان را از تاریکی خارج خواهد کرد و آن را به کمال خواهد رساند.

وی عنوان کرد: مکارم اخلاقی تنها پیام ظاهری نیست بلکه فرامین اخلاقی است که از فشارهای اطراف رهایی یافته است و تحت تاثیر دیگر امور قرار نمی‌گیرد.

رهبر شیعیان بحرین تصریح کرد: روح انسانی که مورد عصمت خداوند قرار گرفته است، خواهان خیر و دوری کننده از باطل است.

شیخ قاسم ابراز داشت: هرچه از خداوند برگرفته شود یکی از مکارم اخلاقی محسوب می‌شود که در ذات پیامبر اسلام نیز قرار گرفته است.

وی تشریح کرد: هر عملی که باعث شود انسان با خداوند به دشمنی بپردازد عدم است و موجودیتی ندارد.

رهبر شیعیان بحرین بیان داشت: ذات انسان دارای موجودیتی ارزشمند است چراکه از خداوند برگرفته شده است و در زندگی به روش الهی می‌تواند انسان را به کمال برساند.

شیخ قاسم اظهار داشت: شیطان تلاش می‌کند که انسان را به عدم بکشاند گرچه که شیطان ضعیف‌تر از آن است که بتواند انسان را به عدم و پوچی بکشاند.

وی مطرح کرد: امام سجاد (ع) ایمان راسخ را با حقایق صحیح و الهی تحت مسیر خداوند می‌داند و اعمالی را که برای خداوند انجام می‌گیرد باید با نیت صاف و صادق انجام گیرد.

رهبر شیعیان بحرین گفت: سلامت روح و روان جامعه از طریق انجام اعمال با نیت پاک خداوند محقق خواهد شد.

شیخ عیسی قاسم اذعان کرد: هنگامیکه که نیت خوب باشد اعمال نیز به خیر خواهند رسید.

۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید