اخبار

رسالت شورای اطلاع رسانی هرمزگان امید بخشی به جامعه است

رسالت شورای اطلاع رسانی هرمزگان امید بخشی به جامعه است
معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان در نخستین جلسه شورای اطلاع رسانی استان گفت : رسالت شورا امید بخشی به جامعه و اطلاع رسانی مثبت است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، عباس میرزاد به شرایط خاص کشور اشاره کرد و افزود : مدیریت این وضعیت و خنثی کردن تحریم های سخت دشمنان نیازمند ساز و کار خاص در حوزه اطلاع رسانی و تولید خبر است.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان هرمزگان به دیگر وظایف این شورا پرداخت و بیان کرد : مدیریت جنگ روانی ، ایجاد سیاست واحد اطلاع رسانی در شرایط خاص و بحرانی ، تشکیل کارگروه تخصصی رسانه ای با فعالان بخش های مختلف ، مشخص کردن رابط خبری دستگاه های مختلف و ... از مهمترین وظایف این شورا می باشد.

وی به ساختار شورا اشاره کرد و اظهار داشت : بر اساس تغییرات جدید در آیین نامه شورای اطلاع رسانی استان های کشور ، دبیری این شورا بر عهده ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد که وظیفه سخنگویی شورا نیز بر عهده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است و متشکل از 12 عضو اصلی است و به فراخور موضوعات مختلف می توان از ادارات یا فعالان رسانه ای استان به عنوان مدعو یا مهمان بهره برد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان اضافه کرد : دشمن از طریق رسانه های معاند و شبکه های مجازی به دنبال ناامید کردن مردم است و با افزایش تحریم ها می خواهد مکانیزم ناامیدسازی را سرعت دهد و در چنین شرایطی رسانه های کشور و استان باید با رویه ای متحد این نقشه شوم را به یاس تبدیل کنند.

عباس میرزاد به عملکرد خوب دولت در حوزه اقتصادی و سیاسی اشاره کرد و بیان داشت : هم اکنون دولت با کمترین اتکا به نفت دارد کشور را به نحو مطلوب مدیریت می کند و وابستگی کشور به نفت از 90 درصد به 33 درصد کاهش یافته و این اتفاق بزرگ باید به نحو احسن اطلاع رسانی شود.

وی به تشکیل اتاق فکر در حوزه رسانه های استان تاکید کرد و گفت : با توجه به اهمیت رویدادهای امسال از جمله انتخابات مجلس و همچنین شرایط خاص استان در بخش های مختلف نیازمند تشکیل اتاق فکر در حوزه رسانه ها و مطبوعات استان هستیم تا از این طریق پیوست اطلاع رسانی هر رویداد از قبل مشخص و به نحو احسن تقسیم وظایف شود.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان هرمزگان عنوان کرد : همه ادارات و سازمان استان موظفند قبل از برگزاری رویدادهای مهم حوزه خود ، مباحث اطلاع رسانی آن را در شورا مطرح نمایند تا نسبت به اجماع حداکثری رسانه ها و اطلاع رسانی مطلوب و مثبت اقدام شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان یادآور شد : نظر سنجی از اخبار و تاثیر اطلاع رسانی برنامه ها و رویدادها از وظایف مهم شورای اطلاع رسانی استان است که بر اساس همین آسیب شناسی ها برنامه ریزی های آینده صورت خواهد گرفت.

۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۴۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید