اخبار

کتاب دریچه ای است به سوی معرفت

کتاب دریچه ای است به سوی معرفت
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک در دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان : کتاب دریچه ای است به سوی معرفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، مصطفی کریمی در این خصوص گفت : دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سیریک با ریاست احمد جمالدینی فرماندار سیریک و با حضور حجت الاسلام و المسلمین ذاکری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان ،سنجری بخشدار بمانی  ، طاهری رئیس کتابخانه های عمومی ، کمالی شهردار ،شیخ علی ماهیگیر محقق و نویسنده شهرستان ، ترکمانی معاون پرورشی آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

وی در ابتدای جلسه به اهمیت فرهنگ مطالعه و کتابخوانی اشاره کرد و افزود : کتاب دریچه ای به سوی جهان شگفت انگیز علم و معرفت و مطالعه و راهی بسیار ساده و عملی برای پرورش استعدادهای خدادادی انسان است.

کریمی زاده بیان کرد : مطالعه، ارزشی است که نمی توان آن را با زور به کودکان تحمیل کرد اما باید راهی صحیح و درست را در نظر گرفت.

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک  به اهمیت و جایگاه فرهنگ درجامعه اشاره کرد وگفت : محوری ترین اصل توسعه و پیشرفت یک جامعه ، توسعه فرهنگی است، که بدون کتاب و مطالعه، فرهنگ آن جامعه نمی تواند به رشد و توسعه واقعی برسد

   در ادامه جلسه احمد جمالدینی فرماندار سیریک گفت: اهمیت و ارزش فرهنگ در هر جامعه وابسته به مطالعه و خواندن است

  وی افزود: کتابخانه ها به عنوان یک نهاد مهم اجتماعی ، در توسعه پایدار فرهنگی جامعه نقش موثری دارند و وجود کتابخانه ها موجب حفظ هویت ملی و مذهبی جامعه می باشند و کتابخانه ها مکان مناسبی برای ایجاد سرمایه گذاری های فرهنگی در جامعه هستند.

فرماندار سیریک سوق دادن اقشار مختلف مردم به سمت کتاب و کتابخوانی را بسیار ضروری دانست و عنوان کرد : افزایش سرانه مطالعه موجب آگاهی بیشتر و همچنین ارتقاء سطح فرهنگی جامعه شده و این امر می تواند در توسعه کشور موثر باشد.

گفتنی است : این جلسه با دستور پیگیری زمین برای احداث کتابخانه جدید شهرستان و همچنین پرداخت یک درصد شهرداری ها برای کمک به توسعه و احیای کتابخانه های عمومی ،راه اندازی کتابخانه های روستایی، راه اندازی کتابخانه عمومی شهر بندر کوهستک و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح روستاها از جمله موارد مهم مطرح شده در جلسه انجمن مورد بررسی قرار گرفت که در پایان اعضا انجمن به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند .

۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید