اخبار

همایش تجلیل از پیرغلامان شهرستان سیریک برگزار شد

همایش تجلیل از پیرغلامان شهرستان سیریک برگزار شد
بمناسبت ایام فرا رسیدن ماه محرم الحرام هفتمین همایش تجلیل از پیرغلامان شهرستان سیریک با حضور جمع کثیری از مسئولان ، پیرغلامان و مداحان و ذاکرین اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در دهستان شهید مردان شهرستان سیریک برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ،  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک در این مراسم گفت: مداحی حرفه نیست؛ بلکه ارزش است و برگزاری همایش تجلیل از پیرغلامان به تقویت جهان اسلام، تشویق جوانان به مداحی منجر می‌شود.

مصطفی کریمی تقویت روحیه انقلابی، توان ایستادگی در برابر طاغوت را از جمله دستاورد اشعار انقلابی پیرغلامان حسینی دانست و افزود: پیرغلامان باید نسل جوان را تربیت و مسیر حراست از ارزش‌های حسینی و انقلابی را به آنها بیاموزند .

  وی عنوان کرد : هدف از برگزاری مراسم تجلیل پیرغلامان ، زنده نگاه داشتن قیام عاشورا و با هدف ترویج فرهنگ عاشورایی در بین مردم و تکریم خادمان اهل بیت است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک بیان کرد : یکی دیگر از اهداف برگزاری این مراسم ، نهادینه کردن ارزش ها و پیام عظیم نهضت حسینی در جامعه اسلامی و ارج نهادن به پیر غلامان و شناساندن کرامت اهل بیت عصمت و طهارت است .

گفتنی است : هفتمین همایش تجلیل از پیر غلامان حسینی از ۳۰ پیر غلام شهرستان سیریک در محل مسجد حضرت ابوالفضل (ع) روستای شهید مردان از توابع بخش بمانی شهرستان سیریک برگزار شد.

۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۰۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید