اخبار

خبرنگاران سربازان واقعی جنگ نرم در مقابله با تهاجم فرهنگی هستند

خبرنگاران سربازان واقعی جنگ نرم در مقابله با تهاجم فرهنگی هستند
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بشاگرد در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار گفت : خبرنگاران سربازان واقعی جنگ نرم در مقابله با تهاجم فرهنگی هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، خلیل نوری پور گفت : خبرنگار کسی است که از روی علاقه و انگیزه خاص فردی خود به این شغل رو می آورد و بعد از کسب مهارت ها و علوم و فنون آن این مسئولیت مهم اجتماعی رامی پذیرد و به تهیه اخبار و وقایع می پردازد و آنها را جمع آوری ،پردازش و اطلاع رسانی می کند.

وی افزود : تا فرد از روی علاقه و استعداد و انگیزه خبرنگاری را انتخاب نکند قطعا موفق نخواهد بود و شغل خبرنگاری بسیار حساس و مهم است زیرا خبرنگاران پل بین مردم و مسئولین هستند عملکرد دستگاه های اجرایی را اطلاع رسانی می کنند .

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بشاگرد بیان داشت : یکی از ده شغل پرخطر و آسیب پذیرجهان خبرنگاری است که با شجاعت و دقت بی نظیر در تمام میادین و عرصه ها از جمله جنگ ،زلزله ،آتش سوزی ،سیل و...جان خود را به خطر می اندازند و خبر و گزارش تهیه و از طریق وسائل ارتباط جمعی(تلویزیون،رادیو،مطبوعات و خبرگزاریها)به مخاطبان اطلاع رسانی می شود.

خلیل نوری پور اضافه کرد : چه بسا در این راه شهدای زیادی داده ایم و می توان گفت خبرنگاران امانت داران جامعه در حفظ ،جمع آوری و انعکاس خبرهستند و باخیل عظیمی از رسانه های جهان بعنوان سربازان واقعی جنگ نرم در مقابله با تهاجم فرهنگی هستند.

احمد محمودی فرماندار بشاگرد با اشاره به سختی کار خبرنگاران،اظهارداشت:شهادت،جانبازی ،اسارت و بلاهای دیگر ازجمله حوادثی است که برای خبرنگاران رخ می دهد اما یک سری خون دل خوردن ها برای خبرنگاران از این حوادث نیز سخت تراست.

وی بیان کرد:هویت سازمانی ما اطلاع رسانی است و باید عملکرد ادارات را برای مردم گزارش دهیم و بهترین راه استفاده از ظرفیت خبرنگاران است .

فرماندار بشاگرد گفت : خبرنگار عاشق کار و کشورش است خبرنگاران یک فرصت بسیارخوب و بی مزد برای مسئولین هستند انتظارمی رود مسئولان شهرستان از این فرصت استفاده کنند و با خبرنگاران همکاری لازم را داشته باشند.

۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۱۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید