اخبار

آیین اختتامیه دومین جشنواره موسیقی شرجی برگزار شد

آیین اختتامیه دومین جشنواره موسیقی شرجی برگزار شد
مراسم اختتامیه دومین جشنواره موسیقی شرجی انتخاب برترین های موسیقی هرمزگان در بندرعباس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، مراسم اختتامیه دومین جشنواره موسیقی شرجی؛ انتخاب برترین های موسیقی هرمزگان در سال 98 در بندرعباس برگزار شد.

در ابتدا احمد پاداش  رئیس انجمن موسیقی استان هرمزگان عنوان کرد : جشنواره موسیقی شرجی با هدف شناسایی استعدادهای نو در موسیقی هرمزگان اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: در این جشنواره برای انتخاب موسیقی برتر داوران آثار را به صورت تخصصی ارزیابی کرده‌اند و ممکن است از نظر مردمی انتخاب برتر داوران انتخاب آخر باشد.

پاداش خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم با معرفی موسیقی هرمزگان آن را به جایگاه اصلی خود به عنوان شاه راه تمدن‌ها برسانیم.

در ادامه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان این استان را پایتخت موسیقی دانست و ابراز داشت: ما به جشنواره‌های استانی و منطقه ای موسیقی قانع نیستیم بلکه به دنبال برگزاری جشنواره بین المللی موسیقی در استان هرمزگان هستیم.

وی هنرمندان موسیقی استان هرمزگان را کم توقع ترین و کم حاشیه ترین هنرمندان دانست و از حسن همکاری آن‌ها تشکر کرد.

در ادامه از پیشکسوت موسیقی استان هرمزگان  استاد احمد توحدی تجلیل شد.

احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس،حاجی آباد،قشم،خمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی خواهان حمایت‌های بیشتر از جامعه هنرمندان استان هرمزگان شد و موسیقی هرمزگان را همزاد با تاریخ این استان دانست.

وی آمادگی خود را برای حمایت از برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اعلام کرد و بیان کرد مجوز تجهیز کل سالن‌های پلاتو استان را از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفته است .

گفتنی است: در پایان از برگزیدگان این جشنواره تجلیل به عمل آمد که در بخش بازخوانی مجید سالاری ، حسین اصیلی ، محمد علی ذاکری به طور مشترک جایزه ویژه هیئت داوران را دریافت کردند ؛ در بخش مردمی جشنواره آزاد کمالیان ، احمد رحیم و  حسین اصیلی حائز کسب رتبه اول تا سوم شدند و در بخش داوری جشنواره موسیقی شرجی حسین پور مقام اول، مقام دوم به صورت مشترک کورورش توحدی و احمد رحیم  و مقام سوم را علی امینی کسب کرد.

۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید