اخبار

خبرنگاران انتشار دهنده نشاط و امید در جامعه هستند

خبرنگاران انتشار دهنده نشاط و امید در جامعه هستند
فریدون همتی استاندار هرمزگان در مراسم گرامیداشت خبرنگاران هرمزگان و تجلیل از برگزیدگان ششمین جشنواره ملی مطبوعات خلیج فارس در تالار شهید آوینی بندرعباس :خبرنگاران با قلم خود می توانند نشاط و امید را در جامعه انتشار دهند .
به گزارش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، فریدون همتی اظهار داشت: در شرایط جنگ اقتصادی نقش رسانه‌ها اثر گذار است، در دوران دفاع مقدس رسانه‌ها روحیه ایثار و شهادت و وحدت موجود در جبهه را با مردم پشت جبهه پیوند می‌زدند.

وی افزود: این امر موجب ایجاد شور و هیجان مردم در پشت جبهه می‌شد و مردم رزمندگان را در عرصه‌های مختلف و در محورهای مختلف مورد پشتیبانی قرار می‌دادند.

استاندار هرمزگان ادامه داد: رسانه‌ها امروز باید مطالعات تطبیقی شرایط جنگ اقتصادی الان را با جنگ تحمیلی انجام دهند و به نقش اثر گذار خود پی ببرند.

وی اظهار داشت: رسانه‌ها باید وظیفه خود را در جنگ اقتصادی در کنار سایر مسوولان بشناسند و به سمتی حرکت کنند و قلم بزنند که مردم را به استقامت و ایستادگی در ابن جنگ تشویق کنند.

همتی با بیان این مطلب که جنگ اقتصادی بدون همراهی اصحاب رسانه به مشکل بر می‌خورد بیان داشت: جامعه رسانه ای باید با تمام قدرت خود به میدان بیاید و با ترسیم نقشه راه به تببین و تبلیغ مسائل مختلف سیاسی و اقتصادی بپردازد.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به سال رونق تولید گفت: رسانه‌ها باید در کنار مسوولان، مهندسان و کارگران و سایر اقشار قرار گیرند و نقش خود را در شکوفایی و رشد اقتصادی ایفا کنند

همتی افزود: رسانه‌ها می‌بایست از انتشار اخباری که موجب تزریق نا امیدی در جامعه می شود و دشمن از آن بهره‌برداری می‌کند خودداری کنند و مشکلات مورد نظرشان را در مرحله اول به مسوولان مربوطه گزارش کنند

استاندار استان هرمزگان با اشاره به شناخت مشکلات خبرنگاران گفت: خبرنگاران با مشکلاتی از جمله عدم امنیت شغلی، مشکل بیمه ای و دستمزد مواجه هستند اما با این وجود  به انعکاس رویدادها می‌پردازند و  وظیفه مسوولان تجلیل از تلاش‌های شبانه روزی این قشر زحمت کش است

وی در پایان با اشاره به برگزاری کنگره ملی 1500 شهید استان هرمزگان در سال جاری ابراز داشت : از رسانه ها می خواهم فضای استان را به سمت برگزاری این کنگره ملی سوق دهند و با تبلیغ و تبیین افکار عمومی، نخبگان و شخصیت ها را درگیر کنند تا شاهد برگزاری کنگره باشکوهی باشیم

۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۱۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید