• اخبار

جوابیه یاداشت منتشر شده خانم فروغ مسلم زاده،رئیس انجمن صنفی کارفرمایان مطبوعات استان هرمزگان در سایت خبری غیر مجاز علم و فناوری

جوابیه یاداشت منتشر شده خانم فروغ مسلم زاده،رئیس انجمن صنفی کارفرمایان مطبوعات استان هرمزگان در سایت خبری غیر مجاز علم و فناوری
عطف به یاداشت منتشر شده خانم فروغ مسلم زاده؛رئیس انجمن صنفی کارفرمایان مطبوعات هرمزگان در سایت خبری بدون مجوز علم و فناوری در خصوص وجود 9 نشریه فعال در استان هرمزگان در تاریخ 7آذر 1397، جهت آگاهی افکار عمومی جوابیه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان بدین شرح منتشر می گردد: در استان هرمزگان 123 نشریه مجوز فعالیت خود را از هیات محترم نظارت بر مطبوعات دریافت نموده اند. از این تعداد 31 مجوز انتشار در سال 97 صادر شده است. از آنجا که بر اساس ماده 16 قانون مطبوعات هر نشریه شش ماه فرصت دارد تا اولین شماره خود را منتشر نماید پس 31 مجوز صادره در سال 97 را تا زمان انتشار اولین شماره شان نمی توان فعال و غیر فعال نامید.با کسر نشریاتی که در سال 1397 مجوز انتشار خود را دریافت نموده اند 92 نشریه باقی می ماند. از 92 نشریه ای که سال 1396 و پیش از آن مجوز خود را دریافت نموده اند 59 نشریه فعال هستند.بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه جامع رسانه های کشور تعداد نشریات فعال استان بدین شرح اعلام می گردد:

5 روزنامه، 8 هفته نامه،6 دوهفته نامه،2 ماهنامه،1 دوماهنامه،2 فصل نامه ،3 دو فصلنامه،24 پایگاه خبری برخط و 8نشریه الکترونیک غیر برخط فعال می باشند.

قابل ذکر است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه ارائه خدمات الکترونیک پیشرو است و تمامی خدمات حوزه مطبوعات و تبلیغات به صورت کاملا الکترونیک و شفاف برای همگان ارائه می شود. هموطنان عزیز جهت دریافت هر گونه آمار در زمینه نشریات کشور به سامانه جامع رسانه های کشور به آدرس www.e-rasaneh.ir مراجعه نمایند .

در پایان باید افزود که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی نشریات و با احترام به قانون مطبوعات اذعان دارد که بر اساس ماده 3 قانون مذکور،مطبوعات حق دارند نظرات، انتقادات سازنده، پیشنهادها، توضیحات مردم و مسئولین را با رعایت موازین اسلامی و مصالح جامعه درج و‌به اطلاع عموم برسانند.
‌تبصره: انتقاد سازنده مشروط به دارا بودن منطق و استدلال و پرهیز از توهین، تحقیر و تخریب می‌باشد.

با استناد به این بند قانونی شایسته است که اصحاب رسانه محترم و دست اندرکاران انجمن ها و تشکل های صنفی مطبوعات قبل از ارائه هر گونه آمار با مراجعه به سامانه جامع رسانه های کشور از صحت و سقم آمار ارائه شده اطمینان حاصل نمایند.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۵۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500