• اخبار

برگزاری مراسم شب شعر "ماه غان" در بشاگرد

برگزاری مراسم شب شعر "ماه غان" در بشاگرد
معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در مراسم شب شعر شهرستان بشاگرد گفت: اداره ما برای اولین بار در یک نقطه دور افتاده کشور با ظرفیت خودش شب شعر برگزار می کند که چنین کاری در کل کشور بی نظیر است. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، سعید موحدی با اشاره به محرومیت و دور افتاده بودن شهرستان بشاگرد گفت: با توجه به شرایط جغرافیایی این منطقه یک مقدار تبادل‌های فرهنگی کم است و باید توجه‌ها به این امر بیشتر از پیش باشد.

وی افزود: مبادلات فرهنگی هنرمندان شهرستان بشاگرد باید بیشتر باشد و چنین مراسم هایی باید در شهرستان‌های دیگر نیز برگزار گردد مثلا شب شعر شاعران بشاگرد در شهرستان میناب برگزار گردد تا شعر بشاگرد شناخته شود.

معاون فرهنگی اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان بیان کرد: در بحث ظرفیت‌های هنری شهرستان بشاگرد ، ما در همه رشته‌های هنری قول همکاری و مساعدت را می دهیم تا هنرمندان بشاگرد بیشتر از قبل پیشرفت کنند و دیده‌شوند.

سعید موحدی عنوان کرد: اگر هنرمندان ما در بشاگرد شعر بگویند و کار هنری انجام بدهند و دیده و نقد نشود راهی برای پیشرفت باقی نمی‌ماند.

وی از همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در زمینه چاپ کتاب خبر داد و گفت: هنرمندانی که علاقمند به چاپ و انتشار کتاب‌هایشان هستند ما در بحث هزینه‌ها همکاری لازم را انجام خواهیم داد.

در ادامه خلیل نوری‌پور سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بشاگرد گفت: مراسم شب شعر "ماه غان" برای اولین بار در شهرستان بشاگرد برگزار شد.

وی با اشاره به استعدادهای بالای شهرستان بشاگرد در زمینه شعر و ادب گفت: فراخوان شب شعر کلی بود و ۱۵ نفر از شاعران برجسته و منتخب شهرستان در این مراسم حضور داشتند.

نوری پور بیان کرد : موضوع شب شعر آزاد بود و شاعران حاضر در مراسم، شعرهایشان را با موضوع‌ها و گویش‌های مختلف بیان کردند.

 وی از تشکیل انجمن شعر و داستان شهرستان بشاگرد خبر داد و گفت:در شهرستان بشاگرد استعدادها و علاقه‌مندی‌ها به این رشته هنری بسیار زیاد است و با تشکیل انجمن در آینده شاهد فعالیت‌ها و برنامه‌های بیشتری خواهیم شد.

جمعی از شعرای این شهرستان احمد درایی، علی مقدم، عباس زائری نیا، علی پیردادی، طالب نوروزی، حسن دادخدائی، قاسم برنده و محمد گنگذاری و زهرا راهدار، زهرا حق‌شناس، کبری خدادوست، آمنه شهسوارنسب، سکینه غریب‌زاده، معصومه جهانگیری و اعظم پیری‌زاده در این شب شعر شرکت داشتند.

گفتنی است : در پایان به رسم یادبود، تندیس ویژه شب شعر ویژه شاعران بشاگرد به این شعرا اهدا شد.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان
۱۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۳:۰۴
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (1 رای)
  • عباس زائری نیا
  • ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۵۴
  • 0
  • 0
    0

به عنوان یک هنرمند از بشاگرد از آقایان نوری پور و پیروز برای برگزاری نخستین محفل ادبی این شهرستان تشکر میکنم و امیدوارم این فعالیتها تداوم داشته باشد همچنین تشکر ویژه ای دارم از جناب موحدی معاون فرهنگی هنری اداره کل ارشاد استان هرمزگان که با حضورشان قطعا
انگیزه مضاعفی را به هنرمندان بشاگرد خواهد داد برای ادامه فعالیتهای هنری که شعر یک شاخه از آن است .


امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500