• اخبار

برگزاری شورای فرهنگ عمومی در بشاگرد

برگزاری شورای فرهنگ عمومی در بشاگرد
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بشاگرد : شورای فرهنگ عمومی با موضوعیت استفاده بهینه از فضای مجازی و حمایت از تولید داخلی و ایرانی و جایگزین تولیدات مشابه خارجی و تبلیغ و اطلاع رسانی از تمام ظرفیتها از جمله فضای مجازی ایرانی مانند ایتا و سروش از کالای ایرانی و همچنین مسائل مهم فرهنگی در شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، حجت الاسلام والمسلمین علی بهروزه امام جمعه شهرستان و رییس جلسه ضمن تسلیت اربعین حسینی و تقدیر و تشکر از حضور همه مدیران و حاضرین در جلسه بیان داشت : در بحث فرهنگ عمومی (مسائل فرهنگی ، مذهبی ، هنری و... ) باید همه اقشار حضور داشته باشند و دستگاه هایی که کار فرهنگی می کنند باید فعالیت خود را بیشتر کنند تا بتوان این مسائل محوریت پیدا کند و مسائل مهم فرهنگی در شهرستان باید بصورت گفتمان باشد و یکی از مسائل رعایت حق الناس و حقوق دیگران است که با شناسایی باورها و مسائل غلط آنها را حذف کرد .

وی افزود: فرهنگ عمومی اصلی ترین و اساسی ترین مسائل مهم کشور و منطقه است و اگر فرهنگ عمومی ضعیف باشد مشکلات عدیده ای بوجود خواهد آمد . در منطقه و شهرستان بشاگرد فرهنگ های بسیار خوبی وجود دارد که مهمترین آن در بین مردم و مسئولین ولایتمداری است باید تلاش شود موانع را از سر راه برداریم فرهنگ گذشت و ایثار هم جایگزین شود و باید کمک کرد تا مسائل و مشکلات حل شود فضای مجازی و استفاده از کالای ایرانی باید بصورت کلی و مشارکتی بین مردم و مسئولین با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مدنظر باشد .

در ادامه، احمد محمودی فرماندار شهرستان بشاگرد و نایب رییس جلسه بیان کرد: فرهنگ عمومی مقوله ای بسیار گسترده و فراگیر در کشور است به عبارتی منسجم و نظام یافته از اهداف ، ارزشها ، عقاید و باورها ، رسوم و هنجارهای مردم متعلق به یک جامعه بزرگ قوم یا ملت است .

فرماندار بشاگرد افزود: فرهنگ عمومی در واقع سنگ بنای فرهنگ هر جامعه بوده و زیر بنای همه فعالیتهای اقتصادی ، تجاری کشور محسوب می شود . شناسایی فرهنگ و باورهای غلط و حذف آنها می تواند به رشد فرهنگ عمومی جامعه کمک شایانی کند و به سمتی حرکت کنیم که بتوان فرهنگ خوب را جایگزین فرهنگ ها و باورهای غلط کنیم .

در پایان خلیل نوری بیان کرد : فرهنگ عمومی و کلی در کشور ، منطقه و شهرستان باید توجه اساسی شود و باورها و عقاید انسان ها که جزء فرهنگ ناب هر منطقه است مدنظر قرار گیرد و سعی و تلاش بر این باشد باورهای غلط حذف و باورهای خوب جایگزین شود که با توجه به دستور کار حمایت از کالای ایرانی و استفاده خوب و درست از فضای مجازی کلیه دستگاه ها بکوشند جهت تبلیغ کالای ایرانی و اطلاع رسانی در سطح شهرستان از نرم افزارهای ایرانی حمایت شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان
۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۵۲
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500