• اخبار

اولین سوگواره تعزیه شهرستان میناب به کار خود پایان داد

اولین سوگواره تعزیه شهرستان میناب به کار خود پایان داد
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری مراسم اختتامیه اولین سوگواره تعزیه خوانی با حضور مسئولان، پیشکسوتان و گروه های تعزیه خوان در حسینیه قدیم شهوار برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی هرمزگان، رضا اوژند  ضمن قدردانی از برگزاری مراسم سوگواری آیینی وسنتی شهرستان میناب ،  برگزاری مجالس تعزیه خوانی  در قالب سوگواره برای به تصویر کشیدن قیام امام حسین (ع) ،مصائب ومظلومیت امام واهل بیت ایشان توسط هنر مندان تعزیه خوان در قالب هنرناب تعزیه که به شکلی ساده وقابل فهم ودرک  برای مردم  می باشد  از نکات بارز این هنر نمایشی می باشد .

وی افزود: شهرستان میناب به لحاظ وجود اساتیدی همچون مرحوم حسینعلی قضایی علیا که درتهیه و تنظیم نسخ تعزیه در میناب ید طولایی داشت باعث شده که مردمان میناب از دیر باز  به هنر تعزیه و اجرای مجالس تعزیه خوانی علاقه مند شده ودر محلات وحسینه های خود در ایام محرم و صفر مجالس تعزیه خوانی برای عاشقان و دلدادگان آن حضرت برگزار می نمایند .

اوژند بیان کرد: سوگواره تعزیه خوانی  با حضور 10 گروه تعزیه خوان از شهرستان میناب از 23 الی 28 مهرماه 97 به میزبانی روستای شهوار قدیم برگزار و مورد استقبال مردم و عزاداران حسینی قرار گرفت.

 گفتنی است : مراسم با تجلیل از گروه های تعزیه خوان وپیرغلامان تعزیه به کار خود پایان داد .

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان
۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۴۱
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500